I'm not sure I can afford $18.99 a month, do you have discounts?

You'll save money if you have a premium membership, as the plans are discounted to our members. The meal plans also more than pay for themselves! Most of our users report saving over $100 a month using the meal plans. The average cost of groceries for a family of 4 is $35 to $70 or less for the entire week. One dinner "out" can cost that much! The first week or so might be a little higher if you need to buy spices or condiments for the first time, but within your first month you'll see massive savings in money AND time.

Here are some real receipts from members: 

Still need help? Contact Us Contact Us